انتخاب مناسب رنگ کابینت

دکوراسیون و دیزاین

انتخاب مناسب رنگ کابینت

۳۳۸ بازديد

در ابتدا باید به این اشاره میکنیم که انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه یکی از نکات قابل توجه و تاثیرگذار در انتخاب کابینت مورد نظر شما می باشد.

علاوه براین، رنگ کابینت آشپزخانه ارتباط مستقیم با بزرگ یا کوچک تر جلوه دادن فضای داخلی محیط داشته و توجه به این مسئله برای آشپزخانه هایی با فضای کم و کوچک کاملاً ضروری می‌باشد.

در ادامه به چند اصل مهم در این زمینه پرداخته و پرطرفدارترین رنگ کابینت آشپزخانه میپردازیم.

 

رنگ کابینت بر اساس سبک دکوراسیون:

امروزه فضای داخلی آشپزخانه کاملاً در دید می‌باشد و باید تناسب خوبی در سبک دکوراسیون با نوع و رنگ کابینت آشپزخانه وجود داشته باشد. به عنوان مثال، اگر فضای داخلی منزل دارای سبک کلاسیک می باشد، کابینت کلاسیک قهوه ای و تیره می تواند تناسب خوبی را ایجاد کند.

 

دقت در انتخاب رنگ بر اساس فضای آشپزخانه:

با توجه به اینکه در زندگی عصر حاضر اغلب افراد با مشکل کمبود فضا در آپارتمان مواجه می باشند، لذا باید رنگ هایی را برای کابینت و سایر وسایل موجود در آشپزخانه انتخاب کرد که این محیط را روشن تر و بزرگتر جلوه دهد!

 

تاثیر روانشناسی رنگ:

تمام طراحان دکوراسیون به این مسئله توجه داشته و پیشنهاد می کنند تا قبل از انتخاب هر وسیله به اثرات جانبی رنگ آنها بر روحیات افراد حاضر در آن محیط توجه شود. به عنوان مثال، با انتخاب رنگ کابینت سفید آشپزخانه در واقع تمیزی و آرامش را به محیط دعوت می کنید و با انتخاب رنگ های قرمز و نارنجی نوعی تحرک را در افراد القا می کنید که باعث میشود افراد نتوانند زمان زیادی در آشپزخانه حضور داشته باشند و سعی در ترک محیط دارند.

استفاده از رنگ های ترکیبی:

می توان برای زیباتر شدن محیط داخلی آشپزخانه از ترکیب رنگ های بسیار زیبا استفاده نمود. البته توجه داشته باشید که صرفا استفاده از دو رنگ به معنای زیباتر شدن نیست، بلکه باید کاملا با هم متناسب باشند. به عنوان مثال، استفاده از دو رنگ کاملا متضاد می تواند جلوه خوبی در محیط ایجاد کند.

 

توجه به رنگ ها و ترکیب رنگی های به روز و ترند

مثلا بادانستن رنگ کابینت میتوانید آشپزخانه ای به روز و مدرن داشته باشید! پس حتما پیشنهاد میکنم با مشاوره و مطالعه مطابق آن رنگ کابینت آشپزخانه خود را انتخاب کنید .

 

دقت در تناسب رنگ با مدل و نوع کابینت:

برای مثال : از ترکیب رنگهای مناسب برای سبک کلاسیک می توان به قهوه ای تیره و فندوقی اشاره نمود که برای حفظ زیبایی سبک کار، در اغلب مواقع کمدها و جزیره را با رنگ متفاوت از سایر بخش ها طراحی و تولید میشود.

 

همچنین:

 

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه بستگی به موارد زیادی داره برای مثال رنگ وسایل آشپزخانه، رنگ کف و کاشی ها یا اینکه کابینت یک رنگ باشه یا دو رنگ.

 

پیشنهاد می شود به تاثیرگذاری رنگ کابینت توجه کنید و حتما پس از مشاوره با کارشناسان رنگ و مدل کار خودتون رو انتخاب کنید!

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.