چرا باید به رنگ کابینت توجه کنیم؟

۱۴۷ بازديد

وقتی صحبت از رنگ کابینت میشه، هر کسی سلیقه ی خودش رو برای انتخاب رنگ کابینت مهم میدونه. البته که سلیقه ی شخصی امری بسیار مهم در انتخاب رنگ کابینت است اما دونستن نکاتی در مورد رنگ ها و شیوه کنار هم قرار گرفتن اون ها، میتونه سلیقه شخصی ما رو بهبود بده.

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه کار آسانی نیست! با این‌همه تنوع رنگی شاید گیج شوید، اما با این مطلب می‌توانید ایده‌های خوبی برای انتخاب رنگ کابینت بگیرید. ما اینجائیم که با ایده‌های رنگارنگ‌مان به انتخاب نهایی نزدیک‌ترتان کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

کابینت ها اولین وسیله ای هستند که در بدو ورود هر کس به درون آشپزخانه جلب توجه می کنند. کابینت ها ممکن است همه فضای دیوار و یا بخشی از فضای دیوار آشپزخانه شما را اشغال کنند از این رو باید در هنگام انتخاب رنگ و طرح کابینت دقت لازم را داشته باشید. در این بخش شما را با پرطرفدارترین رنگ های کابینت آشنا می سازیم.  معمولا افراد از ریسک کردن و استفاده از رنگ های شاد و متفاوت در کنار هم می ترسند و در نتیجه اکثرا رنگ سفید را برای کابینت ها و طراحی آشپزخانه های خود برمی گزینند. درست است که کابینت رنگ روشن مثل سفید رنگی زیبا ، دلباز ، در دسترس و همیشه روی مد است اما انتخاب رنگ های دیگر می تواند تفاوت چشم گیری بین محیط شما و دیگران ایجاد کرده و هم چنین تاثیر مثبتی در خلق و خوی شما بگذارد. انتخاب رنگ‌های روشن برای فضاهای کوچک مناسب می باشند زیرا ظاهری مطلوب و ملایم به دوراز شلوغی به فضا می دهند.

برای انتخاب رنگ کابینت به نکات زیر هم دقت کنید:           

بر اساس سبک آشپزخانه انتخاب کنید

برای انتخاب رنگ کابینت حتما به سبک آشپزخانه‌تان هم دقت کنید. همان طور که در ایده‌های بالا هم گفتیم، برخی ترکیب‌ها حس‌وحالی کلاسیک ایجاد می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر مدرن‌ترند. برای آشپزخانه‌های مدرن‌تر می‌توانید بیشتر روی رنگ‌های روشن و ترکیب‌های متضاد مانور دهید.
کابینت مشکی مدرن

به ابعاد آشپزخانه و نور محیط هم دقت کنید:

ابعاد آشپزخانه هم مسئله مهمی است که باید برای انتخاب رنگ کابینت مدنظر داشته باشید. استفاده از کابینت‌های تیره در آشپزخانه‌های نقلی و کم‌نور هیچ کمکی به بازتر و پرنورتر دیده‌شدن فضا نمی‌کند، این در حالی است که با انتخاب کابینت‌های رنگ روشن می‌توانید آشپزخانه نقلی‌تان را جادارتر و خوش‌نورتر جلوه دهید.

از رنگ دیوارها غافل نشوید:

اگر در رنگ دیوارها دست می‌برید که هیچ! در غیر این صورت باید برای کابینت‌ها به فکر رنگ مکمل باشید و طبیعتا گزینه‌های محدودتری پیش رو خواهید داشت.
دکوراسیون کابینت مشکی سفید

سخن پایانی

این مطلب را برای کسانی که می‌دانید بازسازی منزل در پیش دارند، بفرستید تا شاید از چالش‌شان برای انتخاب رنگ کابینت کم شود. اگر هم که خودتان در آستانه نوسازی هستید، می‌توانید این مطلب‌مان را در مرورگرتان ذخیره کنید تا شاید دوباره نگاهی بیندازید. توصیه آخرمان هم این است که برای انتخاب رنگ کابینت هرگز عجله‌ای تصمیم نگیرید. روی رنگی دست بگذارید که در بلندمدت برایتان قابل‌تحمل باشد و دل‌زده‌تان نکند.

اصول انتخاب رنگ کابینت

رنگ هایی که شما برای کابینت انتخاب می کنید، بسیار مهم است.هیچ وقت بیشتر از دو رنگ استفاده نکنید.این کار به خصوص در آشپزخانه های کوچک جز شلوغی هیچ نتیجه دیگری ندارد.به کار گرفتن رنگ های مکمل کار شما را بسیار جذاب می کند.می توانید برای فضاهای کوچک و کم نور از رنگ های روشن و گرم یا تلفیقی از رنگ سرد و گرم که رنگ گرم آن غالب تر باشد، استفاده کنید.

همچنین به یاد داشته باید:

·        به اندازه آشپزخانه توجه کنید

·        نوع چوب و رنگ مورد نظر خود را بشناسید

·        رنگ را با پس زمینه ست کنید

رنگ‌های خنثی، انتخاب هوشمندانه‌ای برای آشپزخانه های کوچک و در مواقعی است که انتخاب رنگ برایتان دشوار است این رنگ ها قابل تطبیق و ترکیب با رنگ های مختلف بوده و در آشپزخانه هایی که دارای رنگ های زیاد و متضاد هستند مناسب هستند  برای مثال رنگ سفید، بژ ورنگ چوب فضا را ساده و قابل انعطاف تر می سازد.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.